KULTURA / Vánoce

Popis: Andělská Hluboká letos nabídne program pro děti i dospělé.
Andělská Hluboká letos nabídne program pro děti i dospělé.
28.11.2018

Letošní Andělská Hluboká je nabitá programem pro děti i dospělé

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Do druhého ročníku vstupuje Andělská Hluboká. Kouzelnou adventní i vánoční atmosféru navodí ve městě i v jeho okolí desítky akcí. Oproti loňsku se objeví i několik novinek.

Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny čtyři adventní víkendy. Obyvatelé i návštěvníci pětitisícového města se mohou těšit vedle rozsvícení stromu i na velkou porci živé hudby, různých trhů, dílen, venkovních projekcí filmů a také na oblíbený průvod městem. Většině akcí dají pořadatelé andělskou poetiku.

Program se odehraje především na dvou scénách – na pódiu na náměstí pod kostelem a v Alšově jihočeské galerii. Andělská Hluboká začala v neděli 25. listopadu tradičním adventním trhem v Knížecím dvoře, kde nechyběla řemesla, umění i hudba.

Snažili jsme se program vymyslet jak pro děti, tak pro dospělé,“ popisuje koncepci Markéta Vejvodová ze spolku Hluboká v pohybu, který zajišťuje veškeré dění na pódiu pod kostelem. „Pozvali jsme kapely nejrůznějších žánrů a divadelní soubory. Budeme pokračovat i ve venkovním promítání, které se loni návštěvníkům líbilo. Letos promítneme tři filmy, mimo jiné film S tebou mne baví svět. Lidé ho znají, děti ho milují. Diváci stojí nebo korzují a pijí při tom punč,“ přibližuje atmosféru projekcí Markéta Vejvodová.

Andělské Vánoce v režii spolku Hluboká v pohybu nabídnou i Ježíškovu poštu, tvořivé dílny ale i letošní novinku – andělské bruslení s mikulášskou nadílkou, kdy si děti mohou zabruslit ve společnosti čertů a Mikuláše v sobotu 8. prosince odpoledne na místním zimním stadionu. Vstupné je zdarma.

Program vyvrcholí šestnáctého prosince andělským průvodem. Letos rozdáme účastníkům andělská křídla a bílá trička. Průvod začíná od Schwarzenberské školky, projde přes celou Masarykovu třídu až na náměstí. Budou ho doprovázet loutky z živého betléma a lidé se mohou těšit i na malé překvapení,“ slibuje za organizátory Markéta Vejvodová. Věří, že akcím bude přát počasí, protože všechny se konají venku.

Naopak program ve vnitřních prostorách nabízí Alšova jihočeská galerie, která sídlí v areálu hlubockého zámku. V zámecké jízdárně se každou adventní sobotu uskuteční Alšovka advent. „Každý rok využíváme motivu děl nějakého autora, která má naše galerie v depozitáři. Letos jsme zvolili Adolfa Borna,“ upřesňuje výběr Renata Křížková z Alšovy jihočeské galerie.

Pořádáme řemeslné trhy, na kterých jsou čeští výrobci, kteří ručně leccos vyrábějí. Naše edukační oddělení připravilo doprovodný program pro děti, zapojit se mohou i dospělí. Vstupné je zdarma a do jízdárny jsme výjimečně otevřeli vstup ze zahrady. Návštěvníci se mohou těšit i na herce Pavla Trávníčka nebo na pohádku Ježíškovy první Vánoce v podání ochotnického divadelního spolku z Úsilného,“ dodává Renata Křížková.

Advent a Vánoce ožijí i v místním kostele. „První adventní sobotu se uskuteční Svatohubertská mše, kterou budeme z kostela živě přenášet i na náměstí,“ říká Tomas van Zavrel z Farnosti Hluboká. Mši budou předcházet lovecké signály s výkladem v podání Jihočeských trubačů a během mše Tomas van Zavrel posvětí myslivecké adventní věnce určené k benefičnímu prodeji. Nejen věřící mohou po dvě středy přijít do kostela ráno v šest hodin na staročeskou adventní mši při svíčkách na tak zvané ranní roráty. V neděli 16. prosince přivezou skauti do kostela Betlémské světlo.

Věřím, že Andělské Vánoce na Hluboké potěší místní a přilákají k nám i spoustu návštěvníků,“ říká starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Podrobný program přináší web www.andelska-hluboka.cz a aktuálně i facebookový profil města Hluboká nad Vltavou.

Autor / zdroj: Lucie Jozová

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Post

Český Krumlov znovu ožije festivalem, který patří k nejprestižnějším v Česku

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově patří mezi nejvýznamnější kulturní akce v České republice a stal se trvalou součástí evropského kulturn

Post

Z Regionálního muzea v Českém Krumlově je dočasně prérie amerického západu 19. století

Cílem výstavy „Indiáni – když historie ožívá“ je snaha o přiblížení každodenního života původních, indiánských obyvatel Severní Ameriky, a to od jejic

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA