SPORT / Fotbal

Popis:
23.7.2018

České Budějovice na úvod sezony porazily Třinec

ČESKÉ BUDĚJOVICE / TŘINEC

Po většinu času mělo Dynamo více ze hry a až na slabší pasáž z druhého poločasu si na úvod sezony připsalo zaslouženou výhru. Do vedení poslal černobílé Matej Mrsić, za Třinec srovnával Dedič. Vítěznou branku obstaral v 86. minutě střídající Ivo Táborský, na něho ještě navázal mladík Šplíchal.

Aktivněji pojali úvod zápasu domácí. Drželi více míč na kopačkách a vyplynul z toho i první střelecký pokus. Slabší nohou vyslal prudkou ránu Pouček a Paleček vyrazil na rohový kop. Do dobré pozice se po rychlém přízemním centru dostal Javorek, ale tísněn dvěma hráči nezakončil přesně.

Největší příležitost prvního poločasu přišla v 24. minutě. Roh rozehraný nakrátko se vrátil k Mateji Mrsićovi, jenž ostrým centrem napálil břevno. Paleček by jinak neměl šanci zasáhnout. Třinec zahrozil za první půli pouze jednou, kdy Dedič uvolnil Šumberu a jeho pokus v dobré pozici vychytal Křížek.

I do druhého poločasu vstoupilo lépe Dynamo a po zásluze se dočkalo vedení. Po deseti minutách hry ve druhé půli našel krásným pasem Kladrubský Javorka. Ten prudce vypálil, míč se od Palečka odrazil k Mateji Mrsićovi, jenž se podíval a bezpečně poslal míč na vzdálenější tyč – 1:0. Od inkasované branky se Třinec začal tlačit za vyrovnáním. Centr Šumbery doletěl Omastovi, který technickým obloučkem nastřelil břevno.

Vyrovnání se Třinečtí dočkali po hodině hry. Ilka poslal z pravé strany centr do vápna, kde si udělal prostor René Dedič a hlavičkou poslal míč k tyči – 1:1. Čerstvou krev do hry přinesl střídající mladík Šplíchal. Dynamo rázem ožilo a zasadilo soupeři klíčovou branku. Petr Javorek zkušeně podržel balon, podařilo se mu odcentrovat do míst, kde byl Ivo Táborský a střídající útočník slabší nohou poslal míč za Palečka – 2:1. Mladík Šplíchal byl za svůj výkon odměněn. V poslední minutě zápasu si pohrál s obráncem i brankářem a zakončil na konečných 3:1.

SK Dynamo Č. Budějovice - FK Fotbal Třinec 3:1 (0:0)

Branky: 54. Mršič, 86. Táborský, 90+1. Šplíchal - 66. Dedič
Rozhodčí: Houdek – Ratajová, Šimáček
ŽK: Reintam (Třinec)
Diváci: 1536

SK Dynamo České Budějovice: Zdeněk Křížek – Matěj Helešic, Pavel Novák, Lukáš Havel, Jiří Kladrubský – Matěj Mršič, Patrik Čavoš (73. Filip Havelka), Vojtěch Gebert, Róbert Koval (80. Martin Šplíchal) – Lukáš Pouček (67. Ivo Táborský), Petr Javorek

FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Tomáš Omasta (60. Martin Janošík), Martin Samiec, Richard Vaněk (78. Michal Mravec), Šimon Šumbera (79. Michal Velner) – René Dedič

Autor / zdroj: Filip Kortus / dynamocb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Kaplické slavnosti umožní dětem zkusit si hod granátem či střelbu ze vzduchovky

V pátek 31. srpna je od 16.00 do 20.00 hodin připraveno odpoledne pro děti. Tentokrát je v kaplickém městském parku čeká zážitková vojenská stezka.

Post

První a druhý stupeň pod jednou střechou. Horní Planá plánuje výrazné změny

Hornoplánská základní škola by měla v budoucích letech projít výraznou změnou – město začalo pracovat na sloučení obou pracovišť pod jednu střechu.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě