CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Městský park Kaplice.
Městský park Kaplice.
24.8.2018

Kaplické slavnosti umožní dětem zkusit si hod granátem či střelbu ze vzduchovky

KAPLICE

V pátek 31. srpna je od 16.00 do 20.00 hodin připraveno odpoledne pro děti. Tentokrát je v kaplickém městském parku čeká zážitková vojenská stezka.

„Armáda od dob Rakousko-Uherska po vznik Československa“, na které se setkají s vojáky armád počátku našeho století a vyzkouší si splnění „výcvikových“ úkolů: hod granátem, překážkovou dráhu, střelbu ze vzduchovky, skákání v poštovních pytlích nebo poznávačku císaře pána. V parku bude postaven dobový tábor rakousko-uherské armády a odpoledne ukončí noční slavnostní střelba.

V sobotu 1. září v 10.30 hodin projde městem prvorepublikový kostýmovaný průvod, doprovázený dobovými četníky, ale i vojáky pěchoty a jízdy na koních. Zahajovací ceremonie připomene 100 let od vzniku Československé republiky a ukončení 1. světové války.

Na hlavním podiu vystoupí kapely Good Times Big Band, Taxmeni, Milan Drobný, Apollobeat & Jiří Votoček, Naděje, Parkán. V pivním stanu zahrají Black Bottom, Flám, Gin Fis či Parní Wanna.

V Kaplici bude poprvé předveden efektní výcvik vojenského jezdectva rakousko-uherské armády a pěchoty za 1. světové války a také ukázka bojů českých legií v severní Itálii z roku 1918. V městském parku bude stát dobový tábor rakouské armády 1918, stanoviště četnictva, vystaveny zde budou minomet a světlomet, a další zbraně. Spojenecké vojsko zastoupí dobový tábor britské a skotské armády, výstroj, důstojnický stan, polní chirurgie, štábní stan s dobovými pohlednicemi.

Plakát k akci.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kaplické slavnosti umožní dětem zkusit si hod granátem či střelbu ze vzduchovky

V pátek 31. srpna je od 16.00 do 20.00 hodin připraveno odpoledne pro děti. Tentokrát je v kaplickém městském parku čeká zážitková vojenská stezka.

Post

První a druhý stupeň pod jednou střechou. Horní Planá plánuje výrazné změny

Hornoplánská základní škola by měla v budoucích letech projít výraznou změnou – město začalo pracovat na sloučení obou pracovišť pod jednu střechu.

Post

Stovky květů zaplní hlavní prohlídkovou trasu hradu Rožmberk

Od středy 22. srpna vybarví interiéry hlavní prohlídkové trasy hradu Rožmberk opět stovky květů. Výstava květinových aranžmá na téma Svět barev, která

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA