CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Městský park Kaplice.
Městský park Kaplice.
24.8.2018

Kaplické slavnosti umožní dětem zkusit si hod granátem či střelbu ze vzduchovky

KAPLICE

V pátek 31. srpna je od 16.00 do 20.00 hodin připraveno odpoledne pro děti. Tentokrát je v kaplickém městském parku čeká zážitková vojenská stezka.

„Armáda od dob Rakousko-Uherska po vznik Československa“, na které se setkají s vojáky armád počátku našeho století a vyzkouší si splnění „výcvikových“ úkolů: hod granátem, překážkovou dráhu, střelbu ze vzduchovky, skákání v poštovních pytlích nebo poznávačku císaře pána. V parku bude postaven dobový tábor rakousko-uherské armády a odpoledne ukončí noční slavnostní střelba.

V sobotu 1. září v 10.30 hodin projde městem prvorepublikový kostýmovaný průvod, doprovázený dobovými četníky, ale i vojáky pěchoty a jízdy na koních. Zahajovací ceremonie připomene 100 let od vzniku Československé republiky a ukončení 1. světové války.

Na hlavním podiu vystoupí kapely Good Times Big Band, Taxmeni, Milan Drobný, Apollobeat & Jiří Votoček, Naděje, Parkán. V pivním stanu zahrají Black Bottom, Flám, Gin Fis či Parní Wanna.

V Kaplici bude poprvé předveden efektní výcvik vojenského jezdectva rakousko-uherské armády a pěchoty za 1. světové války a také ukázka bojů českých legií v severní Itálii z roku 1918. V městském parku bude stát dobový tábor rakouské armády 1918, stanoviště četnictva, vystaveny zde budou minomet a světlomet, a další zbraně. Spojenecké vojsko zastoupí dobový tábor britské a skotské armády, výstroj, důstojnický stan, polní chirurgie, štábní stan s dobovými pohlednicemi.

Plakát k akci.

Autor / zdroj: -red-

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Post

Český Krumlov znovu ožije festivalem, který patří k nejprestižnějším v Česku

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově patří mezi nejvýznamnější kulturní akce v České republice a stal se trvalou součástí evropského kulturn

Post

Z Regionálního muzea v Českém Krumlově je dočasně prérie amerického západu 19. století

Cílem výstavy „Indiáni – když historie ožívá“ je snaha o přiblížení každodenního života původních, indiánských obyvatel Severní Ameriky, a to od jejic

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA