CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Městský park Kaplice.
Městský park Kaplice.
24.8.2018

Kaplické slavnosti umožní dětem zkusit si hod granátem či střelbu ze vzduchovky

KAPLICE

V pátek 31. srpna je od 16.00 do 20.00 hodin připraveno odpoledne pro děti. Tentokrát je v kaplickém městském parku čeká zážitková vojenská stezka.

„Armáda od dob Rakousko-Uherska po vznik Československa“, na které se setkají s vojáky armád počátku našeho století a vyzkouší si splnění „výcvikových“ úkolů: hod granátem, překážkovou dráhu, střelbu ze vzduchovky, skákání v poštovních pytlích nebo poznávačku císaře pána. V parku bude postaven dobový tábor rakousko-uherské armády a odpoledne ukončí noční slavnostní střelba.

V sobotu 1. září v 10.30 hodin projde městem prvorepublikový kostýmovaný průvod, doprovázený dobovými četníky, ale i vojáky pěchoty a jízdy na koních. Zahajovací ceremonie připomene 100 let od vzniku Československé republiky a ukončení 1. světové války.

Na hlavním podiu vystoupí kapely Good Times Big Band, Taxmeni, Milan Drobný, Apollobeat & Jiří Votoček, Naděje, Parkán. V pivním stanu zahrají Black Bottom, Flám, Gin Fis či Parní Wanna.

V Kaplici bude poprvé předveden efektní výcvik vojenského jezdectva rakousko-uherské armády a pěchoty za 1. světové války a také ukázka bojů českých legií v severní Itálii z roku 1918. V městském parku bude stát dobový tábor rakouské armády 1918, stanoviště četnictva, vystaveny zde budou minomet a světlomet, a další zbraně. Spojenecké vojsko zastoupí dobový tábor britské a skotské armády, výstroj, důstojnický stan, polní chirurgie, štábní stan s dobovými pohlednicemi.

Plakát k akci.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Kaplice míří 700 démonických bytostí. Uskuteční se tady 7. ročník Krampus show

Již 7. ročník originální Krampus Show se v Kaplici uskuteční v sobotu 15. prosince. Jako každý rok se můžete těšit na přehlídku masek démonických stvo

Post

Rekonstrukce slavného návratu T. G. Masaryka z exilu vlakem

České dráhy ve spolupráci s Českosloslovenskou obcí legionářskou a Národním technickým muzeem připravily jedinečnou rekonstrukci příjezdu prvního česk

Post

Lesy pod Kletí obohatily desítky herních prvků

Reálné autorské ilustrace zdobí desítky nových interakčních prvků v lesech pod Kletí. Svá zastavení jimi obohatily naučná stezka Granátník u Srnína a

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA