AKTUÁLNĚ / Společnost

Nominujte své favority na Cenu města Český Krumlov za rok 2022
Slavnostní předání Cen města Český Krumlov se uskutečnilo ve čtvrtek 16. června 2022 v českokrumlovské Synagoze. 
Autor / zdroj foto: oKS / město Český Krumlov

Český Krumlov

Do konce března mají lidé možnost nominovat své favority na Cenu města Český Krumlov za rok 2022. Z kandidátů budou laureáty vybírat noví zastupitelé na jednom z jarních jednání. Slavnostní vyhlášení a předání ceny proběhne v červnu.

Cena města se uděluje za mimořádné počiny, kterých dotyční dosáhli v předešlém roce, ale i za dlouhodobou činnost, která přispívá k obohacení obyvatel a rozvoji města. Cenu města je možné udělit jednotlivcům, ale i skupinám, organizacím, spolkům a jiným souborům. Za rok 2021 ocenění obdrželo hned pět laureátů, mezi nimiž byli čtyři českokrumlovští umělci a nezisková společnost.

„Rok 2022 nám dal příležitost vytvořit těchto mimořádných počinů opravdu hodně.  Jednotlivci i skupiny lidí vytvářeli opravdovou pomoc tam, kde bylo potřeba. Válečným uprchlíkům z Ukrajiny, kteří přišli o své domovy, pomáhali s ubytováním, ošacením, stravováním a začleněním. Cenu si zaslouží také lidé, kteří svým úsilím po léta obohacují život ve městě a nepřestávají ani v dobách krize,“ uvádí starosta města Alexandr Nogrády.

Své návrhy může veřejnost zasílat do 31. března 2023 prostřednictvím webového formuláře nebo v listinné podobě na adresu kanceláře starosty, náměstí Svornosti 1, Český Krumlov. Na dubnovém, nebo květnovém jednání zastupitelstva pak budou vybráni laureáti, kteří ocenění obdrží při slavnostním předávání v českokrumlovské Synagoze, které se již tradičně koná v červnu.

První Cena města Český Krumlov byla udělena za rok 1993. Od té doby se každoročně uděluje (s výjimkou covidové pauzy) za výjimečnou činnost v oblasti kultury, sportu, sociálních služeb, dobrovolnictví či za podnikatelskou činnost, která přispívá k rozvoji města.

Více informací k Ceně města Český Krumlov včetně nominačního formuláře naleznete na stránkách města.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.